Home > Nauka > Stacje telewizyjne

Stacje telewizyjne

Telewizja to kolejne medium, którego możecie użyć do nauki języka. Operatorzy telewizji satelitarnych i kablowych nie oferują nam dużych możliwości oglądania hiszpańskojęzyznych stacji. Dwa najczęściej dostępne w Polsce kanały to rtve.es i rtve24.es. Co ciekawe, kanałów włosko lub francuskojęzycznych jest dużo więcej. Z pomocą oczywiście przychodzi Internet. Wiele materiałów wideo znajdziecie na wspomnianej już stronie hiszpańskiej telewizji publicznej rtve.es.
Wpisując w Google frazy „telewizja przez internet” otrzymacie setki wyników stron oferujących transmisję wideo treści kanałów telewizyjnych. Możecie także przejrzeć listę hiszpańskojęzycznych kanałów w Wikipedii  i kierować się na ich strony WWW. W większości przypadków znajdziecie tam materiały wideo lub nawet streaming na żywo. Przyda się Wam też strona wwiTV.
Wybierzcie interesującą Was tematykę, ulubione programy i oglądajcie je regularnie. Spróbujcie też wyłapywać na bieżąco nowe słówka i sprawdzać ich znaczenie w słowniku. Poprawicie w ten sposób swoje umiejętności słuchania w języku hiszpańskim.
Korzystacie już z tej metody?

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP