Home > Nauka > Web 2.0 po hiszpańsku

Web 2.0 po hiszpańsku

Dzisiaj opowiem Wam o tym, jak wykorzystać narzędzia Web 2.0 do nauki języka hiszpańskiego. Obecnie to użytkownicy kreują znaczną część informacji, które znajdujemy w Internecie. Potraficie wyobrazić sobie Internet bez YouTube’a , Facebooka albo blogów?

Jak to wszystko się zaczęło? W pewnym momencie rozwoju Internetu stało się oczywiste, że potrzebne są portale internetowe, w których to Internauci będą selekcjonować i oceniać treści, dzieląc się nimi z innymi użytkownikami. Powstało więc wiele angielskojęzycznych stron, które działały według tego schematu. Najpopularniejsze z nich to del.icio.us, digg.com  oraz reddit.com. W Polsce wśród serwisów tego typu prym wiedzie Wykop.pl.

W hiszpańskojęzycznym Internecie wyróżnia się serwis meneame.net. Na pierwszy rzut treść jest trochę chaotyczna, ale po kilku minutach o tym zapomnicie. Serwis podzielony jest na część ogólną general, kulturalną i technologiczną cultura y technología oraz sportową deportes. Na stronie głównej pojawiają się propozycje ciekawych stron, oceniane ilością kliknięć.

Możecie wybierać, jaki rodzaj materiałów Was interesuje – artykuły, filmy czy materiały rozrywkowe. Dzięki meneame.net rozwiązuje się odwieczny problem z wyszukiwaniem wartościowej treści do nauki języka obcego. Jeśli linki znalazły się na stronie głównej, oznacza to, że zawierają one interesujące informacje.

Czytając komentarze macie możliwość zetknięcia się językiem hiszpańskim w jego potocznej formie. Nie jest to dobry materiał do nauki, ale jeśli wyjedziecie za granicę, to z pewnością nikt nie będzie mówił podręcznikowym hiszpańskim – unikniecie rozczarowań 😉

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Komentarze:1

Odpowiedz
  1. Odpowiedz Marta @NocnaSowa.pl 12/10/18

    To fakt. Kontakt z potocznym językiem może być pomocny i na dodatek ciekawy. Nie trzeba tak samemu mówić, czy pisać, ale świadomość warto mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP