Home > Nauka > Tajemnice wymiany językowej

Tajemnice wymiany językowej

Kiedy myślimy o wymianie językowej, przychodzą nam do głowy wirtualne spotkania na Skype oraz portale internetowe stworzone w tym celu.  Dotychczas  korzystałem z takiej formy nauki, ale miała ona sporo wad. Przede wszystkim trudno było narzucić sobie harmonogram spotkań w taki sposób, żeby uczyć się języka regularnie. Kiedy dwie osoby mieszkają w różnych częściach kuli ziemskiej i mają swoje mikroświaty, zdarza się, że w biegu codzienności zwyczajnie zapominają o umówionym spotkaniu.

Sam kontakt na Skype jest mocno ograniczony, a świadomość tego, że prawdopodobnie nigdy nie spotkamy tej drugiej osoby, tworzy jakiś dystans. My, jako Polacy, mamy dodatkowo utrudnione zadanie. Niewielu Hiszpanów czy Chińczyków mówi po polsku w takim stopniu, żeby wytłumaczyć nam gramatykę swojego języka. Nauka hiszpańskiego po angielsku nie będzie już tak skuteczna.

CS Jako użytkownik facebooka jestem członkiem wielu grup. Poszukując informacji o metodach nauki języków obcych, trafiłem do grupy Language Exchange. Członkowie zamieszczają na niej ogłoszenia o chęci nauki dowolnego języka obcego, oferując swoją umiejętności w innym języku. Przewagą takich spotkań jest fakt, że można osobiście poznać ludzi z innych kultur, nie płacąc przy tym za prywatne lekcje. Wszystko odbywa się na zasadzie dobrowolnej wymiany.

Z wymianą językową związana jest także idea couchsurfingu. Dzięki portalowi couchsurfing.org możecie podróżować, nie płacąc przy tym za nocleg. Host – czyli Wasz opiekun, oferuje Wam miejsce w swoim mieszkaniu, a do tego spędzi wolny czas np. wychodząc wieczorem do miasta. Couchsurferzy organizują liczne spotkania i wyjścia dla osób goszczących w  okolicy. To świetny sposób na poznanie native’ów i nawiązanie ciekawych znajomości. Nie zwlekajcie – rejestrujcie się, poznawajcie ludzi i uczcie się języków!

PS. Zachęcam osoby z Poznania i okolic do kontaktu ze mną. Z przyjemnością wprowadzę Was do kręgu pasjonatów hiszpańskiego w naszym mieście 🙂

Zdjęcie: https://travelinggypsyadventures.wordpress.com

Skomentuj przez Facebooka

comments

,

Komentarze:1

Odpowiedz
  1. Odpowiedz nauka hiszpańskiego 14/11/04

    Jestem mile zaskoczona tym wpisem. Nie miałam pojęcia
    o grupie Language Exchange na FB i już wiem, że się do niej zapiszę.
    Bardzo fajna inicjatywa i chętnie odwiedziłabym np. Hiszpanię w zamian za naukę polskiego:) Tylko jaki obcokrajowiec chciałby Nas język poznać? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP