Home > Rozrywka > Boso przez świat

Boso przez świat

Wielokrotnie na blogu polecałem Wam naukę języka przez oglądanie seriali. Dzisiaj kieruję Waszą uwagę na mój ulubiony program w polskiej telewizji – Boso przez świat. Wojciech Cejrowski znany jest z zamiłowania do Ameryki Łacińskiej. Udało mu się stworzyć autorski cykl, inny niż wszystkie. Mógłbym długo pisać o tym, co podoba mi się w jego reportażach, ale nie taki jest cel bloga 😉

Znaczna część odcinków Boso przez świat to nagrania z krajów hiszpańskojęzycznych. Autor programu biegle posługuje się językiem hiszpańskim. Jego ciekawe rozmowy z tubylcami to nieodłączna część każdego odcinka. Pan Cejrowski na bieżąco tłumaczy treść dialogów. Jest to więc nietypowy sposób do nauki hiszpańskiego.

Rozmówcy prowadzącego program zazwyczaj posługują się językiem potocznym. Macie więc okazję poznać hiszpański takim, jaki jest naprawdę. Odcinki są na tyle wciągające, że możliwość zrozumienia paru słów więcej, to duża przyjemność.

Oglądając Boso przez świat dowiecie się, jak wygląda życie w krajach Ameryki Łacińskiej. Reportaże Wojciecha Cejrowskiego pokazująten świat od kuchni. Obserwujcie otoczenie w którym rozgrywa się akcja reportażu. Czytajcie reklamy, hasła na murach, wsłuchujcie się w muzykę i głos ulicy.

Zachęcam Was do kupienia DVD z programami Wojciecha Cejrowskiego. Na pewno z przyjemnością obejrzycie niektóre odcinki po raz kolejny. Jeśli jednak wolicie bezpłatną naukę, to kilkadziesiąt odcinków programu możecie obejrzeć on-line na stronach internetowych Telewizji Polskiej http://www.tvp.pl/styl-zycia/podroze/boso-przez-swiat

Polecam Wam zacząć oglądanie od pierwszych części kręconych w Meksyku. Od razu zrozumiecie, co mam na myśli 😉

Skomentuj przez Facebooka

comments

, , ,

Komentarze:1

Odpowiedz
  1. Odpowiedz Malgorzata 12/12/31

    Uwielbiam pana Cejrowskiego !!!Jego programy są jedyne i niepowtarzalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP