Home > Rozrywka > Jak oglądać hiszpańskie filmy i seriale?

Jak oglądać hiszpańskie filmy i seriale?

Nawiązując do poprzednich wpisów o hiszpańskich serialach, warto uzupełnić informacje o ciekawych sposobach nauki języków dzięki oglądaniu seriali. Dotychczas wspominałem Wam wyłącznie o możliwości oglądania seriali w języku hiszpańskim.

Możecie też spróbować innej metody, czyli oglądania polskich seriali i filmów z hiszpańskimi napisami. Poprawi to Wasze rozumienie czytanego tekstu oraz pozwoli Wam uniknąć biernego rozumienia języka obcego.
Sporym praktycznym problemem może być dotarcie do odpowiednich napisów. Dużo łatwiej jest znaleźć je w języku angielskim, niż hiszpańskim. Fraza, której można użyć w wyszukiwarce Google to subtitulado en español lub spanish subtitles.

Druga z fraz jest przydatna, kiedy szukamy hiszpańskich napisów do seriali emitowanych w języku angielskim. Wymaga to dobrej znajomości angielskiego i jest dodatkowym utrudnieniem. Dlatego też nie polecam tego rozwiązania osobom początkującym. Często jest też tak, że filmy emitowane na ekranach kin krajów hiszpańskojęzycznych, są dubbingowane.

Najczęściej są to produkcje przeznaczone dla młodszych widzów. Tak samo jak kreskówki, filmy tego typu są idealnym materiałem do nauki języka. Spróbujcie obejrzeć np. Epokę Lodowcową albo Shreka z hiszpańskim dubbingiem. Dużym ułatwieniem jest to, że znacie już fabułę tych filmów i zrozumienie tego, co dzieje się na ekranie, będzie dużo prostsze.

Jakie są Wasze ulubione filmy, które chcielibyście obejrzeć po hiszpańsku?

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Komentarze:9

Odpowiedz
 1. Odpowiedz Kurs hiszpańskiego 14/09/15

  Oglądanie seriali i filmów w języku hiszpańskim
  to mój sposób na naukę tego języka:)Oczywiście
  wspomagam się słownikiem i kursem ale ten sposób jest najprzyjemniejszy:)
  Pozdrawiam.

 2. Odpowiedz smiglo 14/01/31

  Własciwie to tutaj powinnam napisać to co już napisałam pod innym postem.

  Polecam na youtube film Smarzowskiego Róża. Jest z hiszpańskimi napisami. Film cięzki, ale na pewno warto obejrzeć, a przy okazji wyłapać dużo ciekawych zwrotów.

 3. Odpowiedz Mateusz 13/06/13

  A podalibyście strony gdzie można oglądać filmy polskie z Hiszpańskimi napisami;p albo gdzie można znaleźć Hiszpańskie napisy do filmów?:P

 4. Odpowiedz Blanca 13/05/08

  Ay, a ja bym chciała napisy do Los hombres de paco, ale niestety chyba nikt się za to nie zabierze, a jak oglądam z lektorem to mnie krew zalewa :X

 5. Odpowiedz Paulaaaa 13/04/25

  Na filmy z hiszpańskim dubbingiem na razie się nie porywam. Okazjonalnie oglądam filmy i seriale hiszpańskie z polskimi napisami, ale zastanawiam się nad jakimś utrudnieniem. Albo właśnie jakieś hiszpańskie z angielskimi napisami albo angielskie z hiszpańskimi a może za jakiś czas padnie na filmy w oryginale. Byłoby fajnie 😀

  W moich celach na ten rok było opanowanie hiszpańskiego na tyle, by móc na spokojnie zacząć oglądać w oryginale, ale nie wiem co z tego będzie 😛

 6. Odpowiedz Kasia 13/04/24

  ja chciałabym serial Sortilegio z hiszpańskimi napisami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP