Home > Rozrywka > Jak uczyć się języków dzięki Tidal

Jak uczyć się języków dzięki Tidal

Ponad dwa lata temu napisałem artykuł o tym, jak aplikacja Spotify może pomóc w nauce języka hiszpańskiego.  Urzekła mnie wtedy łatwość dostępu do tysięcy utworów w różnych językach, za jedyne 20 zł miesięcznie. Wtedy zakończył się dla mnie etap słuchania muzyki z mp3 oraz płyt CD. Poznałem też dziesiątki hiszpańskojęzycznych wykonawców, o których bez aplikacji z pewnością bym nie usłyszał.

Od tego czasu rynek aplikacji mobilnych (i nie tylko) mocno się rozwinął. Pod koniec 2014 roku pojawił się wpływowy konkurent  dla Spotify o nazwie Tidal. Oferuje on te same funkcje w podobnej cenie. Słuchanie muzyki online oraz offline na komputerze i smartfonie, tworzenie stacji radiowych na podstawie słuchanych utworów, możliwość odsłuchiwania tematycznych playlist, tworzonych zarówno przez użytkowników, samych wykonawców jak i twórców aplikacji. Główny ekran aplikacji wygląda następująco:

tidal1

Jak można wykorzystać to narzędzie do nauki? Nie ma nic przyjemniejszego niż poznawanie języka przez teksty piosenek. Oto instrukcja:

Wyszukujesz swojego ulubionego wykonawcę w prawym górnym rogu – niech będzie to Manu Chao 😉 Przechodząc na stronę wykonawcy wybierasz zakładkę Podobni artyści i wyświetla się Tobie lista nowych autorów. W tej przedstawionej poniżej znam tylko czterech. Dalsze propozycje na liście to okazja do odkrywania nowych stylów i nieznanych lokalnych hitów.

tidal22

Następnie wystarczy, że znajdziesz tekst piosenki w wyszukiwarce Google, używając sprawdzonej  frazy [nazwa piosenki] letra lub [nazwa piosenki] traduccion ingles.

W jaki sposób Tidal zawojował Polski rynek? Otóż od pewnego czasu abonenci jednej z sieci komórkowych jako bezpłatny dodatek do usług abonamentowych dostają dwuletni dostęp do  tej aplikacji Odpowiedź na pytanie o to, jaka to sieć, łatwo znajdziesz w Internecie. Możliwe, że jesteś jej klientem, a jeszcze nie skorzystałeś z tej promocji 😉

Czy Tidal jest lepszy od Spotify? Niekoniecznie. Brakuje mi w nim niektórych funkcji, jak np. rozbudowanej bazy playlist dopasowanych pod indywidualny gust użytkownika, czy wyświetlania tekstów piosenek. Obydwie aplikacje można przetestować za darmo przez 30 dni. Polecam Tobie sprawdzenie obu i wybranie tej lepszej.

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Komentarze:1

Odpowiedz
  1. Odpowiedz KL 19/08/21

    Dzięki, nie przyszedł mi taki pomysł do głowy , a faktycznie mam całkowicie darmową ta usługę i nie podchodziłem do niej pod tym kątem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP