Home > Rozrywka > Jak uczyć się z tekstów piosenek

Jak uczyć się z tekstów piosenek

Chciałbyś uczyć się języków bez wysiłku? Nauka poprzez tłumaczenie utworów to metoda stosowana przez  najlepszych lektorów. Dotychczas przygotowanie tekstów z lukami wymagało dodatkowej pracy. Od czasu kiedy poznałem portal Lyricstraining, nie wracam już do papierowych tekstów piosenek.

Lyricstraining.com to strona internetowa, która robi wszystko za Ciebie. Wystarczy wybrać język (jest ich aż 10!), tytuł piosenki oraz poziom trudności. Aplikacja sama ustawi luki w odpowiednich miejscach, a Ty uzupełnisz je na bieżąco, słuchając piosenki. Więc do dzieła!

Wchodząc na stronę lyticstraining.com w prawym górnym rogu wybierasz język, którego będziesz się uczyć. Załóżmy, ze jest to hiszpański 😉

lyricstraining1

Poniżej  tej sekcji wyświetlają się popularne utwory według różnych kategorii. Dodatkowa flaga przy miniaturce teledysku daje znać o tym, z jakiego kraju pochodzi wykonawca. Dla Ciebie to istotna wiadomość o tym, czy jest to utwór w hiszpańskim kastylijskim czy z Español Latino. Jeśli chcesz wyszukać konkretnego utworu, wystarczy kliknąć na lupę z napisem Search.

Po kliknięciu w tytuł utworu wyświetla się strona wyboru poziomu. Na początek polecam Ci poziom Intermediate, czyli 25% słów do uzupełnienia.

lyricstraining2

Po rozpoczęciu odtwarzania wyświetlą się pierwsze linie utworu z lukami do uzupełnienia oraz teledysk z YouTube. Po każdym odtworzonym wersie muzyka zatrzymuje się, dając czas na uzupełnienie luk. Klikając przyciski w tył oraz do przodu, umieszczone po bokach tekstu możesz cofnąć się o jeden wers lub pominąć go.
lyricstraining3

Gdy uzupełnisz wszystkie luki, możesz zagrać ponownie lub skończyć grę. Wyświetla się wtedy tabela z najlepszymi wynikami dla konkretnego utworu. Aby Twój login był widoczny na liście, musisz być zalogowany. Owocnej zabawy! 🙂

lyricstraining4

PS.: Dajcie znać w komentarzach ile udało Wam się zdobyć punktów 😉

Skomentuj przez Facebooka

comments

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP