Home > Rozrywka > Zabawne wpadki językowe

Zabawne wpadki językowe

Jak informowałem Was wcześniej, konkurs od Sprachcaffe został rozstrzygnięty. Ilość zabawnych odpowiedzi zaskoczyła organizatorów i powstał z tego ciekawy projekt.

wpadkiPrzypomnę pokrótce zasady konkursu. Czytelnicy oddawali głosy na ulubione strony internetowe o tematyce językowej. Ich zadaniem było  opisanie swojej największej wpadki językowej. Nie trudno domyślić się, że każdy język obcy pełen jest dwuznaczności. Kursanci zaczynający swoje przygody z językiem obcym nie spodziewają się, że na każdym kroku może czekać na nich pułapka. Nie zabrakło oczywiście odpowiedzi z podtekstami dotyczącymi relacji damsko-męskich, bo takie okazują się być najbardziej żenujące.

Przyznam, ze zadanie wymagało odwagi, bo nie każdy jest skłonny przyznać się do swojej mini-porażki 😉 Dzięki tej akcji sam poznałem hiszpańskie zwroty, na które trzeba uważać.  Wracając do meritum, każdy blog, który brał w konkursie otrzymał swoją rubrykę z wpadkami językowymi czytelników. Stronę poświęconą blogowi Mów po hiszpańsku znajdziecie tutaj. Możecie odwiedzić również strony z odpowiedziami czytelników innych blogów. Życzę Wam miłej zabawy 🙂

Skomentuj przez Facebooka

comments

,

Komentarze:1

Odpowiedz
  1. Odpowiedz ESKK 14/08/12

    Gratuluję w pierwszej kolejności pomysłu na Blog, a w drugiej uznania przez Sprachcaffe. Konkurs rzeczywiście bardzo fajny i …. śmieszny 🙂 Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP