Home > Nauka > Nauka hiszpańskiego a seriale (2)

Nauka hiszpańskiego a seriale (2)

Po przerwie w pisaniu wracam do tematu nauki języka dzięki serialom. Chcę polecić Wam serial komediowy, który przyciągnął mnie na dłuższy czas – „Con el Culo al Aire„. Trafiłem na niego, wertując Internet w poszukiwaniu nowych hiszpańskich produkcji. Emitowano go w hiszpańskiej telewizji Antena 3. Opisuje on perypetie ludzi, którzy z różnych powodów (najczęściej finansowych) mieszkają w domkach kempingowych. Główną bohaterką jest doktor Sandra, która wprowadza się na kemping, żeby nie do końca legalnie prowadzić tam praktykę lekarską. Inni  bohaterowie to m.in. cukiernik Tino, alkoholiczka Lola, właściciel kempingu Chema oraz przyjaciele Jorge i Ángel.

Odcinki serialu trwają ok.75 minut, ale nie będziecie się nudzić. Barwnie wykreowane postacie i wyraźny komizm sytuacyjny sprawi, że   będziecie chcieli zrozumieć jak najwięcej z tego, co dzieje się na ekranie.  Losy mieszkańców kempingu splatają się, tworząc wybuchową mieszankę charakterów.

Aktorzy mówią dosyć szybko dlatego każdy odcinek warto obejrzeć co najmniej dwa razy. Kiedy poznacie już rozwój wypadków i  kontekst poszczególnych sytuacji, będzie Wam łatwiej zrozumieć dialogi. Miłego oglądania!

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Komentarze:2

Odpowiedz
  1. Odpowiedz matimm 12/10/21

    Fajna strona 🙂
    Jest jakaś witryna na której można obejrzeć ten serial albo inne hiszpańskojęzyczne ale z napisami? Jestem początkujący i z samego słuchu ciężko jest mi zrozumieć co mówią.

    • Odpowiedz Mów po hiszpańsku 12/10/21

      Niestety nie znalazłem jeszcze napisów do „Con el Culo al Aire”. Spróbuj poszukać serialu „Aquíla Roja”. Jest dostępny z tłumaczeniem na polskich stronach z filmami on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP