Home > Nauka > Odmiana hiszpańskich czasowników

Odmiana hiszpańskich czasowników

Jeżeli zapoznaliście się już trochę z językiem hiszpańskim, na pewno zauważyliście, że gramatyka tego języka opiera się na koniugacji czasowników. W ten sposób tworzy się czasy i tryby warunkowe. Odmiany czasowników regularnych można przyswoić sobie dosyć łatwo. Dla przypomnienia – informacje na ten temat możecie znaleźć tutaj. Dużo trudniej jest zapamiętać odmiany czasowników nieregularnych. Pisząc czy tłumacząc jakiś tekst, przydałoby się mieć ściągę z tych niekończących się odmian. Na szczęście jest Internet. W Google znajdziecie wiele serwisów oferujących narzędzia do koniugacji, które podają wszystkie odmiany czasowników w jednym miejscu. Osoby uczące się hiszpańskiego zazwyczaj wybierają dwa z nich – Spanishdict  oraz WordReference. Obie te strony pojawiły się już na moim blogu (O tekstach piosenek (2), Słowniki internetowe).
Jak widać, warto dodać je na stałe do zakładek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli cenicie sobie prostotę – wybierzcie koniugator WordReference. Jeżeli zwracacie uwagę na oprawę graficzną i funkcjonalność – Spanishdict to narzędzie idealne dla Was. Ja wybrałem Spanishdict ;).
Może znacie jeszcze lepsze strony do odmiany hiszpańskich czasowników?

Skomentuj przez Facebooka

comments

,

Komentarze:2

Odpowiedz
  1. Odpowiedz Paulaaaa 12/09/17

    W sumie to nie znałam podanych przez Ciebie stron, ale zapiszę w zakładkach. Na pewno się przydadzą 😉 Kiedyś szukałam odmian czasowników i trafiłam na inne strony, ale nie potrafię teraz podrzucić linków, bo ich nie zapisałam.

    • Odpowiedz Mów po hiszpańsku 12/09/17

      Mocno przyzwyczaiłem się do tych słowników Kiedy mam zamiar pisać albo czytać coś po hiszpańsku, nie zaczynam bez włączenia słownika Pons i SpanishDict. Nawet przy tłumaczeniu warto przejrzeć sobie koniugacje jakiegoś interesującego słowa, na pewno zostanie w pamięci na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP