We wcześniejszych wpisach wspominałem Wam o tym, że poza korzystaniem z niekonwencjonalnych metod nauki języka obcego, warto także uczyć się języka, a szczególnie gramatyki, w tradycyjny sposób. Z różnych powodów, wielu z nas nie ma czasu na korzystanie z tradycyjnych kursów językowych.
W takiej sytuacji warto zainteresować się ofertami kursów na płytach CD. Ich główną zaletą jest przede wszystkim to, że dają możliwość nauki w dowolnie wybranym przez nas czasie. Oczywiście ta cecha może być też wadą, szczególnie dla tych, którzy mają problemy z samodzielnym zmotywowaniem się do działania.
W ostatnich tygodniach miałem możliwość zapoznania się z kursem hiszpańskiego dostępnym w ofercie wydawnictwa Edgard. Czytałem już pozytywne opinie o kursie Profesor Pedro, ale dotychczas nie spotkałem się z ich reklamą.
Na początku mojej nauki hiszpańskiego korzystałem z kursu dla początkujących na Livemocha i przez pewien czas byłem z niego zadowolony. Niestety po przejściu całego poziomu, kurs znudził mi się i nie byłem w stanie zmusić się do dalszego korzystania z niego. Na dłuższą metę był po prostu nudny. Kurs Profesor Pedro jest dużo bardziej urozmaicony.
W każdej lekcji dostajemy do rozwiązania kilka typów zadań. Schemat ich występowania nie jest taki sam w kolejnych tematach, co jest zaletą. Program kładzie duży nacisk na naukę słownictwa. Tematyka lekcji, a co za tym idzie, słownictwa jest przydatna w codziennym posługiwaniu się językiem obcym. Po kilku lekcjach rozwiązujemy test, który sprawdza poznane słownictwo i struktury gramatyczne. Według mnie, poza wykonywaniem ćwiczeń sprawdzających znajomość nowego słownictwa, warto założyć zeszyt słówek albo robić fiszki i samodzielnie je utrwalać.
Najbardziej interesującą częścią lekcji są zabawne filmiki wideo. Ogląda się je naprawdę przyjemnie. Po takim małym seansie dostajemy do rozwiązania zadania, które sprawdzają rozumienie przedstawionych informacji. Z pewnością mogłoby być tych filmów więcej, bo pojawiają się tylko w co drugiej lekcji. Dodatkowo dwa z nich są zwykłymi minireportażami, niczym z serwisu informacyjnego.
Interfejs kursu jest czytelny i nie sprawiał problemów w użytkowaniu. Przypadł mi do gustu także procentowy system oceniania postępów w nauce. To dużo lepsze rozwiązanie, niż np. punkty Livemocha czy szkolne oceny. Pewną uciążliwością jest korzystanie z interaktywnej klawiatury podczas pisania ze słuchu. Ten problem można rozwiązać samodzielnie, instalując w komputerze schemat klawiatury dla języka hiszpańskiego.
Podsumowując wady i zalety, kurs Profesor Pedro oceniam na 5 z minusem. Albo, jeśli ktoś woli, 95%
😉
Aby kupić ten kurs, przejdź do zakładki sklep
Dodaj komentarz