Home > Rozrywka > Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs Blogerzy & Czytelnicy organizowany przez Sprachcaffe został rozstrzygnięty. Komisja wybrała najciekawsze z 335 nadesłanych odpowiedzi. Jedną z laureatek została Agata – czytelniczka bloga Mów po hiszpańsku. Opis jej największej wpadki językowej wywołuje uśmiech na twarzy. Posłuchajcie:

Pewnego razu do mojej pracy przyszedł jakiś Europejczyk i pyta mnie czy mamy w office łaj-fi. Popatrzyłam na niego i pytam łot?. On grzecznie ajm luking for łaj-fi. Ja oburzona odpowiadam mu, że nie i zaczynam krzyczeć, bo jak on może tak bezczelnie pytać mnie czy zostanę jego łajf, co to za zwyczaje, co on sobie myśli o Polkach. On rozbawiony mówi mi w końcu, że nie szuka łajf, ale łaj-fi;, żeby konekt łit Internet. Przeprosiłam go potem, byłam zażenowana jak nigdy w życiu, do tej pory czuję się nieswojo jak ktoś mnie pyta o łaj-fi.

Sponsorzy nagrodzili Agatę voucherem zniżkowym na kurs językowy za granicą, niespodziankami od firmy Fiszki, bonem na zakupy w księgarni internetowej oraz rocznym dostępem do wersji premium słownika Leksyka. Miłej nauki, Agato!

Gratulację należą się również zwyciężczyniom całego konkursu, czyli Ewie – czytelniczce bloga francuski-przez-skype.blogspot.com oraz jego autorce – Justynie. Ewa otrzymała kurs językowy za granicą oraz smartfona. Szczęśliwa blogerka wygrała kurs językowy w innym kraju wraz z zakwaterowaniem i telefon. Jednym słowem posypały się nagrody. Oto zwycięska historia:

Moja wpadka językowa jest francuska. Zdarza mi się spóźniać. Często, niestety… I był czas, kiedy spóźniałam się we Francji. Spóźniać się to jest po francusku etre en retarde, czyli: być spóźnionym. Ja sobie zrobiłam z tego imiesłów i mówiłam, że jestem trochę opóźniona… Je suis retardee (zamiast en retarde)…  Po pewnym czasie zrozumiałam, czemu nikt się nie burzy, tylko wszyscy kiwają głową z lekkim politowaniem. Etre en retarde oznacza spóźnić się. Etre retartde – oznacza być opóżnionym. Intelektualnie… Taaaaaaaak…

Komplet informacji o wynikach znajdziecie tutaj. Dziękuję Wam za głosy oddane na mojego bloga.

Skomentuj przez Facebooka

comments

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOP